Thematisch werken groep 5 & 6: techniekles

Esther BijsterboschGroep 5, Groep 6, Social Schools & Algemeen

Vrijdagmiddag 21 september was de eerste ouder hulp middag van dit schooljaar. Dit jaar zijn deze niet alleen ingericht om handvaardigheidsopdrachten uit te voeren, maar wordt dit afgewisseld met technieklessen. Voor onze groepen hadden we dit keer het maken van vlotten met hout, en het maken van een hutje met riet. De kinderen gingen hier in tweetallen mee aan het werk. Ze kregen een uitlegblad en moesten het verder eigenlijk zelf uitzoeken… Welke techtnieken ze gingen gebruiken om een zo sterk mogelijk hutje/vlot te maken. Aan het eind van de middag hadden we al een heel aantal hele goede vlotten/hutten. Door kritisch met elkaar naar het werk te kijken en vooral ook te kijken naar goede ideeën van anderen deden we weer inspiratie op voor de vrijdag erna. De vrijdag erna zijn we met beide groepen met alle vlotten naar de sloot gegaan en hebben we hier een vlottenrace gehouden. Hier konden de kinderen ook weer goed zien wat goed werkte en wat niet. Hierdoor weer volledig geïnspireerd keerden we terug naar de klas en werden de vlotten nog verder aangepast en verbeterd, en de hutjes werden verder afgemaakt en verstevigd. Twee hele leuke en leerzame lessen. Op de groepspagina vind u de foto albums van deze 2 activiteiten.